Porodní asistentka má zákonem stanovenou kompetenci provádět pravidelnou PORADNU PRO TĚHOTNÉ ŽENY S FYZIOLOGICKÝM těhotenstvím. Porodní asistetka je odborník na péči a podporu o zdravou  těhotnou ženu a zaměřuje se také na prevenci komplikací a lékař je specialista a odborník na řešení a léčbu patologií. Obě profese se vzájemné vhodně doplňují a spolupracují  v rámci svých kompetencí. Výsledkem je  tak velmi kvalitní péče o těhotnou ženu.

Pokud během poraden zjistím, že těhotenství neprobíhá fyziologicky, vždy ženu odesílám ihned ke gynekologovi.

Těhotenství je fyziologický jev, tedy něco velmi přirozeného. Nejedná se o nemoc, ale významný úsek cesty v životě ženy a její rodiny. Každé těhotenství je neopakovatelný zážitek, protože každé očekávané miminko je jedinečné. V poradně pro těhotné nabízím možnost stát se Vaším průvodcem jak radou a povzbuzením, tak vedením těhotenské poradny zdravého těhotenství porodní asistentkou.

Ráda Vám věnuji čas na vysvětlení všeho, co potřebujete o svém těhotenství vědět, o čem potřebujete mluvit, čeho se obáváte, co prožíváte. V klidu tak s Vámi můžu individuálně probrat všechny otázky. Pokud se fyziologické těhotenství změní v rizikové a žena se proto mnohem častěji podrobuje kontrolám lékaře, v tomto případě se stávám pro těhotnou ženu nejen objasňující, ale také podporující poradkyní.

Jak často žena navštěvuje porodní asistentku

Je mnoho žen, které mají zájem o konzultaci každý měsíc, protože u svého gynekologa zpravidla nebývá tolik času... Kombinovanou péči s PA vnímám jako velmi přínosný doplněk pravidelných prohlídek u Vašeho gynekologa.

Obsahem těhotenské poradny je:

  • Individuální odborná péče odpovídající týdnu těhotenství a individuálním potřebám ženy. K ideální psychosomatické přípravě ženy a miminka pro úspěšný porod využívám homeopatie, aromaterapie, vhodné byliny, masáže, spinning babies, rebozo techniky, kineziotaping.

  • Informace o plánovaných vyšetřeních, stravování, péče o tělo atd....

  • Konzultace porodního přání a vše potřebné k blížícímu se porodu, řešení těhotenských obtíží, příprava na porod a šestinedělí.

  • Psychická podpora a poradenství pro klidné prožití těhotenství a spokojený porod beze strachu.


Výhody návštěv v poradně porodní asistentky?

bezpečný a klidný prostor pro osobní kontakt těhotné ženy s porodní asistentkou

 individuální dohled nad probíhajícím těhotenstvím, následná péče po porodu

odborné rady, informace, psychická podpora
dostatek času pro Vaše dotazy a individuální řešení aktuálních záležitosti

velmi přínosný doplněk pravidelných prohlídek u Vašeho gynekologa


Plánování prenatální poradny:

Na poradnu můžete začít chodit kdykoliv v průběhu těhotenství.
Interval návštěv je individuální - dle potřeb ženy.

Kontakt

  • Mgr. Eva Vaňková
  • Mobil: +420 732 563 485
  • e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Vytvořeno z lásky k mojí ženě. Všechna práva vyhrazena 2023.